Розчинник для флексографії

Сучасні методи дозволяють переносити зображення на різноманітні поверхні з високою точністю, при чому здійснювати це швидко та у великих обсягах. Одним із таких методів є флексографія – печать, при якій фарба переноситься с допомогою штампувальних форм. Область з кольорами знаходиться вище пробільної, що дозволяє здійснювати печать більш економічно. Для флексографії використовуються спеціальні нетоксичні фарби, які не несуть шкоди на усіх етапах печаті та під час подальшої експлуатації зображення. Перед перенесенням на форми фарби потрібно довести до потрібної консистенції, для чого і потрібний розчинник для флексографії.

Розчинник найчастіше має вигляд речовини, що робить його використання більш зручним. З його поміччю можна переводити тверді речовини у рідкі або змінювати густоту рідких. Це дозволяє створювати різноманітні суміші або проводити з речовинами різні процедури, які були б неможливі без зміни їхнього стану.

Обираючи розчинник для флексографії, звертають увагу на такі властивості:

– Вартість

– Токсичність

– Зручність застосування

– Доступність

– Інтенсивність розчинення і т.д.

Також важливими є і умови виробництва. Влив має температура та вологість середовища, технології печаті та, головне, вид фарби.

Можна виділити два різновиди флексографічних фарб:

· На водяній основі

· Спиртові

Для перших розчинником є звичайна вода, що й дало таку назву. Вода вважається найбільш універсальним неорганічним розчинником. Фарби для флексографії поставляються у вигляді концентрату, тому потрібно доводити їх до консистенції, передбаченій технологією печаті.

Другі потребують розчинників на спиртовій основі. Як правило, це є етиловий чи пропіловий спирт, до якого додаються інші складові. Ефір вважається прискорювачем висихання, а гліколь – сповільнювачем. В залежності від технології печаті та вимог до фарби привалює той чи інший складник.

Якщо розчинник для флексографії успішно розбавляє та розчиняє фарби, випаровується без залишку та не містить високотоксичних речовин, його можна без ризику використовувати на виробництві.

Яндекс.Метрика