Розчинник для лаків, фарб

Важливо, щоб під час малярних робіт лакофарбові матеріали перебували у належному стані. Вкрай густі речовини важко наносити на поверхні, вони швидко закінчуються та не створюють бажаного покриття. Щоб зменшити концентрацію та довести густину до прийнятного рівня, потрібно використовувати розчинник для лаків, фарб.

Розчинник – це летка речовина, яка без хімічної реакції розбавляє інші речовини, не змінюючи їх основних характеристик. Вплив здійснюється лише на концентрацію, що дозволяє довести лаки та фарби до стану, при якому їхнє використання є максимально продуктивним.

Розчинники можна розділити на два основних види:

· Неорганічні

До неорганічних відноситься вода. Фарби на водній основі найменш токсичні, не мають запаху та створюють паропроникне покриття. Також в число неорганічних входить рідкий аміак.

· Органічні

Органічні є найбільш застосовуваними. В залежності від виду основного складника (чи єдиного) можна розподілити їх по групам:

– Спиртові

– Вуглеводні

– Складні ефіри

Вуглеводні можна назвати універсальними, оскільки можуть застосовуватись до різних лакофарбових матеріалів – лаку, емалей, масляних та акрилових фарб. Вони відрізняються високою летючістю, що дозволяє їм випаровуватись у короткий час. Це створює певну небезпеку, оскільки деякі види можуть бути вибухонебезпечними, тому потрібно уважно слідкувати за умовами експлуатації.

Розчинник може мати вигляд самостійної речовини або сукупності декількох. Відповідні складники можуть забезпечувати додаткові якості, наприклад:

– Прискорене висихання

– Сповільнене висихання

– Блиск покриття і т.д.

Обираючи розчинник для лаків, фарб, потрібно звертати увагу не тільки на його вартість та доступність для купівлі, але й на інші властивості. Найперше – відповідність до різновиду лакофарбового матеріалу. Потім слід визначити рівень токсичності та летючості. Ці фактори допоможуть обрати саме той розчинник, який зробить використання лаку та фарби більш зручним та продуктивним, а також не принесе шкоди здоров’ю.

Яндекс.Метрика