Розчинник органічний універсальний

Розчинник – це будь-яка речовина у твердому, рідкому чи газоподібному стані, яка має властивість розчиняти інші тверді, рідкі чи газоподібні речовини. Існує безліч різновидів таких субстанцій у чистому вигляді чи у якості суміші. Одним з таких є розчинник органічний універсальний.

Органічні розчинники мають таку назву тому, що до їхнього складу входять елементи органічного походження. Найбільш відомими та широко застосовуваними є:

– Спирти

– Ефіри

– Вуглеводні

– Кетони та інші

На основі цих речовин створюються суміші, які посилюють свої якості. Спирт лідирує серед інших, тому саме спиртові розчинники можна вважати універсальними.

Проблема універсального розчинника, тобто такого, що може розчинювати усі без винятку речовини, була порушена ще алхіміками у їхніх пошуках філософського каменю. Згодом, у 17 столітті було доведено, що існування універсального розчинника у чистому вигляді неможливе, оскільки він би розчиняв будь-які посудини та створював таким чином нову суміш. У сучасному розумінні універсальним називається той розчинник, яких при різноманітних умовах має змогу розчинювати якомога більше речовин та виконувати додаткові функції.

Сфера використовування доволі широка й стосується різноманітних видів діяльності людини. Так, розчинник органічний універсальний може застосовуватись у виробництві (текстиль, фарби, папір і т.д.), органічній хімії та під час побутових процедур. Горючі види використовуються для створення вибухових речовин, негорючі – для вогнегасників. Але найчастіше їх використовують у лакофарбовій промисловості та усіх заходах, пов’язаних із лаками та фарбами. З їхньою поміччю можна доводити лакофарбові матеріали до потрібної консистенції, регулювати швидкість висихання та видаляти без залишку з різних поверхонь.

Деякі види розчинників можуть бути вкрай токсичними або при контакті з повітрям створювати вибухову суміш. Тому під час експлуатації потрібно дотримуватись правил безпеки. Розчинник органічний універсальний розроблений таким чином, щоб знизити шкідливий вплив та зробити простим у використанні. Саме тому такі речовини й можна називати універсальними.

Яндекс.Метрика