Апарат гідро-ферментативної обробки належить до ємнісного обладнання простої конструкції, що використовується для основних технологічних операцій під час виробництва біоетанолу. Призначений для забезпечення процесу оцукрювання готового замісу – приготування сусла. Заміс після приготування, з додаванням оцукрюючих ферментів поступає в апарат, в якому витримується за оптимальної температури, при постійному перемішуванні, певний час. Готове сусло використовується на етапах дріжджогенерації та ферментації. Об’єм реактора визначається згідно технологічного завдання.
АГФО виготовляється з антикорозійної сталі, оснащується теплообмінником, укомплектовується термічною ізоляцією. Апарат оснащений мішалками/міксерами, для ефективного перемішування та забезпечення інтенсифікації процесу. Обладнаний датчиком температури, pH, для підтримання оптимальних умов перебігу ферментативної реакції, а також датчиком рівня рідини. 
Обов’язково має можливість використання CIP-мийки. В нижній частині апарату встановлюється запірна арматура для можливості повного зливу.