Усе почалося у 1943 році, коли мій дід – Петро Семенович Циганков повернувся з фронту і вступив до Ленінградського технологічного інституту харчової промисловості. Згодом він закінчив його із відзнакою. Потім викладав три роки у технікумі, поки назавжди не пов’язав свою долю із КТІХП – Київським технологічним інститутом харчової промисловості.
Там він закінчив аспірантуру, працював асистентом, доцентом, став професором, очолив кафедру «Процеси та апарати», був проректором з наукової роботи.
Усю свою наукову діяльність Петро Семенович присвятив створенню високоефективного обладнання та технологій для ректифікації спирту. У царині брагоректифікації йому не було рівних. Професора Циганкова запрошували на спиртові заводи, де він впроваджував найсучасніші та найсміливіші свої розробки. Спиртовики всього СРСР прислухалися до його порад. Він – автор майже 200 наукових праць, творець підручників та посібників.
В основу експериментально-теоретичних праць професора Циганкова покладені оригінальні рішення, за які він отримав понад 40 авторських свідоцтв і шість патентів, звання «Заслужений винахідник України». Мій дід став лауреатом державної премії України в галузі брагоректифікації.
З 1988 до діяльності професора Циганкова в конструкторському бюро приєднався його син і мій тато – Сергій Петрович Циганков, який закінчив КТІХП у 1973 за фахом біотехнологія.
Нині Сергій Петрович – доктор технічних наук і є головним консультантом в КБ «Циганков» – Агротехнолоджі. Він разом зі знаменитим батьком реконструювали та запускали більшість спиртових заводів в Україні. А в 1998 році запустили перший в Україні біоетанольний завод – Будильський експериментальний з циклогексановою дегідратацією, вже у 2012-му цей завод компанія «Агротехнолоджі» перевела на молекулярні сита. Сергій Петрович Циганков є автором кількох монографій по темам дистиляції, ректифікації, виробництва біоетанолу.
У 2002 році мій дід професор Петро Семенович Циганков помер. Але ми з татом вдячно продовжуємо його справу разом. Я теж учився у батьківській та дідовій alma mater – у 1998 закінчив Український державний університет харчових технологій, він зараз уже має статус Національного. Мій фах – технолог бродильних виробництв та виноробства. Загалом же я займаюся не лише проектуванням і технологіями, але і просуванням нашої фірми на українських теренах і за кордоном. Тому за моєї участі у 2003 році КБ «Циганков» створило компанію «Агротехнолоджі».
Кожне нове покоління привнесло у спільну справу свої вміння, і щодень ми вдосконалюємося разом та ще й за участі наших нових інженерів. Ми
будуємо та реконструємо біоетанольні заводи, спиртові підприємства, навчаємо нових сучасних професіоналів для галузі виробництва спирту. І ми всі у нашій компанії неймовірно пишаємося її корінням, бо саме воно дає нам силу і опору впевнено розвиватися на ринку.
Моєму сину Марку зараз 12, і хто знає – можливо і він колись додасть ще одну грань у нашу виплекану часом, міцну і таку улюблену працю.