Сушарка в киплячому стані – обладнання, що призначене сушіння дрібнозернистого продукту (DDGS). Сушарка киплячого шару має дві камери: нижню паливозмішуючу та верхню – сушильну. Камери розділені між собою гратами. Отвори в решітці виконані таким чином, щоб забезпечити рівномірний розподіл повітря по всій її площі. Верхня камера має завантажувальний і розвантажувальний пристрої.

Матеріал для сушіння подається на розподільчу решітку і приводиться в псевдозріджений стан потоками газу, що подається під грати. Швидкість потоку газів через решітку підбирають такий, щоб матеріал знаходився на решітці в підвішеному «киплячому» стані. При проходженні нагрітого повітря через киплячий шар з поверхні частинок випаровується волога. Відпрацьований сушильний агент разом з вологою, яка випарувалася, після проходження через пилоуловлюючі пристрої, викидається в атмосферу.

Серед переваг використання: інтенсивність сушіння, можливість регулювання часу перебування матеріалу в сушарці, кінцева вологість продукту до 2,5 – 1,5%, автоматизація процесу.