Site Loader

Чи 300, чи 400, чи 500… Не злічити людей, що юрмляться у лобі розкішного брюссельського готелю у класичному стилі, що був побудований ще 1913 року. Ще на реєстрації через призму розмаїття людей з усього світу ти усвідомлюєш масштаб події, що незабаром почнеться.

Перший день був присвячений ринкам. Спеціалісти із PLATTS та інші пояснювали які фактори впливають на ріст або зменшення цін на Ethanol T2 FOB Rdm. Яким чином інфляція в Аргентині, або дощі на півночі Європи, або виробництво пальмового масла в Малайзії, і, звісно, – війна в Україні дотичні до формування попиту на спирт всередині Європи. 

Споживачі біоетанолу та трейдери закликали Єврокомісію посилити нагляд за сертифікацією продукту та біоетанольних заводів поза межами ЄС. Без сертифікації RED II продавати біоетанол в ЄС стає практично не вигідно.

Другий день – мій найулюбленіший. Це презентації новітніх технологій виробництва етанолу: останні розробки біотехнології (ферменти, дріжджі, антисептики), удосконалені потокові вимірювальні прилади та інші всілякі корисні штучки. Завдяки цим інноваціям можна підвищити вихід спирту то тут на 0,5% та там на 1,2%.

Тут ми відірвалися на повну, спілкуючись з Novozymes, Leaf Lesaffre, IFF. І про тестові зразки для наших заводів домовились, і про навчання в їхніх лабораторіях та про практику наших людей на заводах в Європі – теж домовились.

Третій день – важливий. Це була демонстрація того, як біоетанол із основного продукту виробництва перетворюється в побічний. Так, коли у вас кукурудза – 90 дол/т, а Ethanol T2 FOB Rdm – 1050 Еuro/м3 – у вас все добре. Але може бути, і було вже, і повториться ще, чом би й ні,  коли нафта – 60, а зерно – 300. Тоді ви маєте бути готові не просто зупинитись, але вийти на ринок з іншими продуктами. Звичайно, це – DDGS.

Як правильно робити DDGS, які способи підвищити рівень протеїну в продукті, на яких ринках його представляти. Оце все був третій день.

Із України рік тому на цій конференції був лише Гена Санченко – мій партнер.

Цього року вже приїхали 14 представників нашої держави.

Під час другого дня конференції в холі готелю один з наших делегатів, сидячі в глибокому шкіряному кріслі та тримаючи кришталь із Macallan M у руці, мене питає: 

Петро, що ти тут вивчив?

Я йому:
Друже, я тут вивчив прекрасні вірші, і коли повернемось додому, я їх тобі заспіваю – тобі сподобається.